Victoria Sulejówek zdobywcą Pucharu Burmistrza Miasta Milanówek

Niecodzienne emocje towarzyszyły zmaganiom młodych piłkarzy w ramach rozgrywek Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej drużyn klubowych rocznika 2004 o Puchar Burmistrza Miasta Milanówek, który odbył się 28 lutego 2015 roku w hali sportowej w Grodzisku Mazowieckim. Wspaniały puchar zdobyła drużyna Victorii Sulejówek, która w porywającym finale pokonała Akademię Piłkarską Żyrardowiankę OSiR Żyrardów.

Turniej, który Honorowym Patronatem objęła Burmistrz Milanówka Pani Wiesława Kwiatkowska, zgromadził dwanaście drużyn rywalizujących ze sobą w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

Grupę poranną wygrała drużyna Żyrardowianki Żyrardów, wyprzedzając Victorię Sulejówek i Znicz Pruszków. Na kolejnych miejscach uplasowały się Unia Warszawa, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Milan I Milanówek. W drugiej grupie, z kompletem punktów, prym wiodła Legia Warszawa, która w pokonanym polu pozostawiła Pogoń Siedlce, SMS Łódź i Milan II Milanówek. Pozostałe miejsca zajęły drużyny z Chlebni i Opoczna.

Z czterech meczów fazy finałowej, aż trzy rozstrzygały serie rzutów karnych. W pierwszym półfinale horror zafundowali kibicom zawodnicy Legii i Victorii, kiedy to po jednobramkowym remisie o wejściu do finału turnieju, miały decydować karne. Sensacyjne zwycięstwo nad Legionistami przypadło piłkarzom z Sulejówka.

W drugim półfinale, pomiędzy Żyrardowianką i Pogonią Siedlce, również nie wyłoniono finalisty w regulaminowym czasie gry. Dopiero seria karnych otworzyła drogę chłopcom z Żyrardowa do walki o złote medale.

Trzecie miejsce w turnieju przypadło Pogoni Siedlce, która po emocjonującym spotkaniu pokonała jedną bramką Legię Warszawa. Natomiast w porywającym finale między Żyrardowianką a Victorią, po bezbramkowym remisie, loterię rzutów karnych lepiej znieśli piłkarze z Sulejówka, którzy tym samym wywalczyli złoto.

Statuetki i nagrody rzeczowe otrzymali: najlepszy piłkarz: Mateusz Krawczyk (Victoria Sulejówek), najlepszy bramkarz: Sławek Abramowicz (Victoria Sulejówek) oraz król strzelców: Patryk Rycaj (Legia Warszawa).

Zwycięzcom rozgrywek oraz wszystkim pozostałym drużynom wspaniałe puchary, medale, słodycze i nagrody rzeczowe wręczyła Pani Burmistrz Wiesława Kwiatkowska, która była pod wrażeniem poziomu rozgrywek oraz atmosfery piłkarskiego święta.

Atrakcją turnieju był bardzo widowiskowy występ Pawła Skóry, Mistrza Świata, Europy i Polski we feestyle football oraz zespołu tańca nowoczesnego „Pestki” ze Studia Tańca Magdaleny Wójcik działającego przy Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Swoje stoisko zaprezentowali też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, którzy rozdawali dzieciom odblaski i prezentowali swój sprzęt służbowy.

Organizatorzy dziękują: Pani Alicji Sobieskiej właścicielce Domu Weselnego „Stajnia Sobiescy” z Żyrardowa, Maciejowi Podgórskiemu i Edwardowi Baranowskiemu z Wydawnictwa DRAGON za ufundowane nagrody oraz ZPC Milanówek za słodycze. Słowa uznania za pomoc w organizacji imprezy, a zwłaszcza za udostępnienie hali sportowej i profesjonalną obsługę Panu Markowi Masłowskiemu z OSiR Grodzisk Mazowiecki. Dziękujemy również za pomoc: Pani st. asp. Katarzynie Zych, Pani Magdalenie Wójcik, Pani Natalii Goljasz i dzieciom tańczącym w grupie „Pestki”, Panu Maciejowi Polkowskiemu oraz obsłudze hali sportowej.

W opinii wielu obserwatorów nasz turniej był jednym z lepszych, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszym regionie, pod względem poziomu sportowego występujących drużyn, emocji, atrakcji i nagród. A jakie są Państwa odczucia?

 

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Victoria Sulejówek
2. Żyrardowianka Żyrardów
3. Pogoń Siedlce
4. Legia Warszawa
5. SMS Łódź
6. Znicz Pruszków
7. Milan II Milanówek
8. Unia Warszawa
9. LKS Chlebnia
10. Pogoń Grodzisk Mazowiecki
11. Ceramika Opoczno
12. Milan II Milanówek

Żyrardowianka Żyrardów – Znicz Pruszków 1:1
Unia Warszawa – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:0
Victoria Sulejówek – Milan I Milanówek 3:0
Żyrardowianka Żyrardów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:2
Znicz Pruszków – Milan I Milanówek 3:0
Unia Warszawa – Victoria Sulejówek 1:1
Żyrardowianka Żyrardów – Milan I Milanówek 1:0
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Victoria Sulejówek 0:4
Znicz Pruszków – Unia Warszawa 0:0
Żyrardowianka Żyrardów – Victoria Sulejówek 1:1
Milan I Milanówek – Unia Warszawa 0:6
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Znicz Pruszków 0:1
Żyrardowianka Żyrardów – Unia Warszawa 1:0
Victoria Sulejówek – Znicz Pruszków 0:0
Milan I Milanówek – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:0

 

LKS Chlebnia – SMS Łódź 0:3
Legia Warszawa – Ceramika Opoczno 6:0
Pogoń Siedlce – Milan II Milanówek 0:0
LKS Chlebnia – Ceramika Opoczno 0:0
SMS Łódź – Milan II Milanówek 1:1
Legia Warszawa – Pogoń Siedlce 2:0
LKS Chlebnia – Milan II Milanówek 1:3
Ceramika Opoczno – Pogoń Siedlce 0:1
SMS Łódź – Legia Warszawa 0:2
LKS Chlebnia – Pogoń Siedlce 0:0
Milan II Milanówek – Legia Warszawa 0:2
Ceramika Opoczno – SMS Łódź 0:1
LKS Chlebnia – Legia Warszawa 1:2
Pogoń Siedlce – SMS Łódź 2:1
Milan II Milanówek – Ceramika Opoczno 1:1

 

Mecz o XI miejsce: Milan I Milanówek – Ceramika Opoczno 0:3
Mecz o IX miejsce: Pogoń Grodzisk Maz. – LKS Chlebnia 1:1 k.(2:3)
Mecz o VII miejsce: Milan II Milanówek – Unia Warszawa 3:0 (walkower)
Mecz Półfinałowy: Legia Warszawa – Victoria Sulejówek 1:1 k.(1:2)
Mecz Półfinałowy: Żyrardowianka Żyrardów – Pogoń Siedlce 0:0 k.(2:1)
Mecz o V miejsce: Znicz Pruszków – SMS Łódź 0:1
Mecz o III miejsce: Legia Warszawa – Pogoń Siedlce 0:1
Mecz o I miejsce: Żyrardowianka Żyrardów – Victoria Sulejówek 0:0 k.(0:2)

IMG_0360 IMG_0470 IMG_0598 IMG_0599 IMG_0603 IMG_0618 IMG_0639 IMG_0657 IMG_0660 IMG_0678 IMG_0707 IMG_0731 IMG_0732 IMG_0737-001 IMG_0740 IMG_0747 IMG_0749 IMG_0751 IMG_0768 IMG_0769 IMG_0781 IMG_0782 IMG_0929 IMG_1035 IMG_1038 IMG_1041 IMG_1045 IMG_1046 IMG_1055 IMG_1056