U- 17 (1998 r.)

MILAN – Sparta Jazgarzew 3:0

Bramki: 2 Moes, Markiewicz.

Skład Milanu: Plackowski – Łusakowski, Rafalski Kacper(cap.), Szubiński, Swandzikowski (30′ Szustek- 70′ Hałasa) – Moes (60′ Sikorski), Markiewicz, Urbanek (70′ Mikulski), Rafalski Kamil, Szwech (50′ Żółtowski) – Twarowski (55′ Pietrzyk).

W przełożonym z weekendu meczu juniorów starszych MILAN podejmował Spartę Jazgarzew. Oba zespoły w najsilniejszych składach, na ławkach rezerwowych brak wolnych miejsc. Od początku spotkania próbujemy przejąć inicjatywę, co nam się udaje i w pierwszych 10 minutach nie schodzimy z połowy przeciwnika. Niestety piłka nie może znaleźć drogi do bramki. Przez kolejne dziesięć minut to rywal dochodzi do głosu i przy naszej słabszej koncentracji oddaje dwa groźne strzały z dystansu, ale Sebastian Plackowski nie daje się zaskoczyć. W końcu po pięknej wymianie piłki przez środkowych pomocników, Krzysztof Urbanek wykłada piłkę Stanisławowi Moesowi, a ten potężnym strzałem przełamuje ręcę bramkarzowi. Po 25 minutach prowadzimy zasłużenie 1:0. Do końca pierwszej połowy nie oddajemy inicjatywy, są sytuacje, jest składna dobra gra zespołowa. Po faulu  na dwudziestym metrze mamy rzut wolny. Przeciwnicy ustawiają skromny 3-osobowy mur, a takiej okazji nie marnuje Szymon Markiewicz. Soczystym strzałem umieszcza piłkę w lewym górnym rogu. Na nic zdała się interwencja bramkarza gości. Schodzimy na przerwę z wynikiem 2:0.
W drugiej połowie przeciwnik zmuszony przez nasze bardzo dobre rozegranie piłki i częste przechwyty (brawo Szymon !) cofa się głęboko do obrony. w 52 minucie po wrzutce w pole karne piłkę przyjmuje Stasiu Moes i precyzyjnym strzałem umieszcza ją w siatce. Wynik pozwala od tej pory na spokojną grę. Robimy zmiany i roszady w składzie. Znów bardzo dobrze w obronie spisuje się Patryk Szubiński i Kacper Rafalski, bezbłędne decyzje i powietrzne pojedynki z  wyższymi napastnikami – super! W drugiej części spotkania nasi środkowi pomocnicy pokazują jak należy wygrać pojedynek 1×1 i przytrzymać piłkę przy nodze. Podania również należą do tych z górnej półki. Bardzo dobry mecz Krzyśka, Kamila i Szymona
Najlepszym podsumowaniem były słowa trenera gości, który zadał pytanie jak z taką grą możemy mieć tylko 3 punkty.
Panowie ten mecz pokazuje nam, że jeśli się zepniemy i zagramy na 100% zaangażowania wszystko w tej lidze jest możliwe.