RUSZYLIŚMY Z MIEJSCA

W deszczowe sobotnie przedpołudnie pojechaliśmy na stadion RKS Okęcie w Warszawie po trzy punkty. Niestety remisowy wynik spotkania jest naszą porażką. Z przebiegu meczu i sytuacji do zdobycia bramek powinniśmy bez problemu zdobyć komplet punktów. „Ramka” bramki gospodarzy była przez nas wielokrotnie obijana, choć statystycznie były to strzały niecelne. Na piętnaście minut przed końcem byliśmy nawet na minusie. To RKS wtedy zgarniał całą pulę, prowadząc 1:0. W tym fragmencie spotkania, gdyby nie fantastyczna postawa naszego bramkarza Andrzeja Wysockiego i jego interwencje sam na sam, nawet nie bylibyśmy w stanie w ostatnim kwadransie zremisować. Dzięki Andrzej!

Na kilka minut przed końcem meczu w zamieszaniu podbramkowym, przytomnym strzałem popisał się Dawid Borkowski i wróciliśmy z dalekiej podróży. Utrata dwóch punktów smuci, ale w zaistniałych okolicznościach trzeba uszanować i ten jeden zdobyty punkcik.

Na marginesie, żal, że tak wybitny warszawski klub wygląda, tak jak wygląda. Pamiętam, że w „dawnych czasach” gra na Radarowej to było wydarzenie, a występ na głównej płycie dużym przywilejem. Szacunek dla działaczy i chłopaków z „Okęcia”, że ciągle walczą!

RKS OKĘCIE – KS MILAN MILANÓWEK 1:1 (0:0)

Bramka: Dawid Borkowski

Skład Milanu: Wysocki – Podgórski, Szewczak/80’Banaszczyk/, Siedlecki, Kozakowski, Borkowski, Lementowicz, Goławski/60’Piątek/, Wiesion/70’Twarowski/, Michaeli, Olkowski.
Rezerwowy: Jankowski

Trener: Mirosław Rastawicki