Puchar Milanu zdobyty przez UKS Nową Wieś

Wiele emocji dostarczył kibicom niedzielny halowy turniej piłki nożnej drużyn rocznika 2004 o Puchar Prezesa Klubu Sportowego Milan Milanówek. Do zawodów stanęło dziesięć drużyn, które walczyły o okazałe trofea na hali sportowej Zespołu Szkół Gminnych w Milanówku przy ul. Królewskiej. Licznie zgromadzona na trybunach publiczność do ostatnich minut dopingowała młodych piłkarzy, a zawody uświetniła swoją obecnością Burmistrz Milanówka Pani Wiesława Kwiatkowska.

W grupie porannej grając systemem „każdy z każdym”, zmierzyły się ze sobą drużyny: Znicz Pruszków, LKS Chlebnia 2005, Pogoń II Grodzisk Mazowiecki, Milan I Milanówek i UKS Nowa Wieś, zwycięzca porannej grupy i jak się okazało późniejszy tryumfator Turnieju. Za zawodnikami z Nowej Wsi, którzy w tej fazie rozgrywek zdobyli komplet 12 punktów, znalazły się ekipy Chlebni z 9 punktami, Znicza z 4, Pogoni z 3 oczkami. Grupę zamknęła drużyna Milanu zdobywając jeden punkt po remisie z pruszkowskim Zniczem.

Po południu do rozgrywek przystąpiły zespoły: Akademii Piłkarskiej OSiR Żyrardowianka Żyrardów, druga drużyna Pogoni Grodzisk, Naprzód Brwinów, Milan II Milanówek i mokotowskie lwy, czyli Mokotów Lions. W tej grupie wyraźny prymat wiedli zawodnicy z Żyrardowa, którzy w czterech meczach fazy grupowej zdobyli 9 punktów, o dwa oczka wyprzedzając ekipy Milanu II i Pogoni I, które zgromadziły po 7 punktów. Jednak z uwagi na lepszy bilans bramkowy, dzięki zwycięstwie Naprzodu z Grodziskiem, to Milan uzyskał awans do rozgrywek półfinałowych. Czwarte miejsce, tuż za Pogonią przypadło chłopcom z Brwinowa, a piątą, ostatnią lokatę bez zdobyczy punktowej uzyskał zdziesiątkowany i osłabiony wirusami ale bardzo ambitny zespół z warszawskiego Mokotowa.

Zanim wyłoniliśmy finalistów naszego Turnieju, drużyny walczyły o dalsze miejsca zgodnie z pozycjami uzyskanymi w rozgrywkach grupowych. I tak w meczu o 9 miejsce Mokotowskie Lwy pokonały pierwszy zespół Milanu 2:0. Siódme miejsce zajął Naprzód Brwinów, który pokonał w rzutach karnych drugą drużynę Pogoni 3:1 (w regulaminowym czasie gry był wynik 2:2). Piąte miejsce zajęła pierwsza drużyna z Grodziska, która pokonała pruszkowski Znicz.

W meczach półfinałowych Chlebnia uległa Żyrardowiance 0:2, a Milan II przegrał po serii rzutów karnych z UKS Nowa Wieś 1:2.

Drużynie Milanu nie powiodło się również w „małym finale” zawodów, ulegając Chlebni 2005 w meczu o III miejsce. Był to drugi z kolei mecz milanowskich piłkarzy, którzy po remisie w regulaminowym czasie gry, nie zdołali przeważyć szali zwycięstwa w rzutach karnych.

Puchar Prezesa KS Milan Milanówek pojechał do Nowej Wsi. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego okazali się bezdyskusyjnie najlepszym zespołem imprezy, co potwierdzili zwycięstwem w meczu finałowym z Żyrardowianką Żyrardów, wygrywając w rzutach karnych 3:2 (1:1). Pojedynek ten był naprawdę godny miana meczu mistrzowskiego, zwycięzce zawodów wyłoniły dopiero trzy seria karnych, prowadzonych przy wspaniałym i żywiołowym dopingu kibiców „Żyrki”.

Najlepszym bramkarzem Turnieju okazał się golkiper Pogoni I Grodzisk Mazowiecki Dawid Dziurawiec, a najlepszym piłkarzem i jednocześnie królem strzelców z dorobkiem 6 bramek Dawid Leszko z UKS Nowa Wieś.

Honorowy Gość Turnieju Burmistrz Milanówka Pani Wiesława Kwiatkowska wraz z Prezesem KS Milan Panem Romanem Straszyńskim wręczyli zwycięskim drużynom okazałe puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Najlepsi zawodnicy otrzymali również od Pani Burmistrz drobne upominki.

IMG_9987-001

W imieniu Pani Burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej oraz przedstawicieli Klubu Sportowego Milan Milanówek pragnę serdecznie podziękować wszystkim młodym uczestnikom Turnieju za stworzenie wspaniałego widowiska sportowego, pełnego emocji i współzawodnictwa w duchu zasad fair play. Dziękujemy również Rodzicom oraz kibicom, którzy licznie przybyli na trybuny milanowskiej hali sportowej, gdzie wspólnie, głośno i kulturalnie dopingowali swoje drużyny.

Wyniki końcowe:

1. UKS Nowa Wieś
2. AP OSiR Żyrardowianka Żyrardów
3. LKS Chlebnia 2005
4. KS Milan II Milanówek
5. GKS Pogoń I Grodzisk Mazowiecki
6. MKS Znicz Pruszków
7. BKS Naprzód Brwinów
8. GKS Pogoń II Grodzisk Mazowiecki
9. Mokotów Lions
10. KS Milan I Milanówek

IMG_0062-001 IMG_0068-001

IMG_0004-001

IMG_0035-001 IMG_0041-001 IMG_0049-001 IMG_0069-001 IMG_9747-001 IMG_9930-001 IMG_9955-001