MILANGOL 20/16

Aktualne wydanie MILANGOLA ! Podsumowanie piłkarskiego tygodnia.

Jeśli byłeś na meczu Milanu, zrobiłeś zdjęcie, masz swoje przemyślenia, proszę napisz na adres:
milanek@op.pl (koniecznie z informacją jakiego spotkania to dotyczy).

Tam i na ksmilan.pl zawsze aktualne informacje na temat sportowej społeczności MILANU MILANÓWEK!

Liga Żaków U-9 (2007 r.)
MILAN – LKS Chlebnia 2:3
Bramki: Marceli Dembiński, Bruno Wójcik.
Skład: Krzyś Charzyński, Wojtek Żach, Bartek Malinowski, Rafał Bogdzio, Bruno Wójcik, Marceli Dembiński, Bartek Staniszewski, Kuba Świtkowski, Bartek Karasiewicz, Igor Wytrykus, Jakub Judka.

W dniu wczorajszym, na własnym boisku graliśmy mecz ligowy z AP Chlebnia. Do meczu przystępowaliśmy z obawami, gdyż przeciwnik to lider naszej ligi. Obawy zniknęły z początkiem meczu, ponieważ chłopcy grali z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem, ale co najważniejsze nie odstawali umiejętnościami czysto piłkarskimi . Pierwsze dwie kwarty przebiegały pod lekką przewagą przeciwka, natomiast kolejne dwie to przewaga naszych chłopaków. W tym meczu mogliśmy zobaczyć wszystko co najlepsze w piłce: ambicję, walkę, determinację, parady bramkarzy, strzały, dryblingi, FAJNE akcje z obu stron.

Jestem bardzo zadowolony ze sposobu gry chłopców i realizacji celów jakie sobie założyliśmy przed meczem.

MILAN II – ATP Warszawa 0:15 (0:9)
Bramki: Szansa była na chociaż dwie, trzy.
Skład: Maks Zawadzki – Łukasz Błaszczak, Miłosz Grzybek – Wojtek Kowalski kpt., Oli Miazek, Maciek Wawrzyniak, Maks Lewandowski, Bartek Kostrzyński, Kuba Dumicz, Damian Madany – Alan Woźniak.

Chociaż nie udał nam się rewanż za porażkę z meczu w Warszawie, to potrafiliśmy dziś pokazać, że umiemy utrzymać się przy piłce i stworzyć zagrożenie pod bramką dobrze grających gości. Trochę brakowało dziś zdecydowania i było zbyt dużo błędów indywidualnych w defensywie żeby myśleć o pozytywnym wyniku. Brawa dla Maksa, bo kilka razy w bramce pokazał się z dobrej strony! Dzięki za mecz.
Trener: Michał Wawrzyniak

MILAN – BKS ZSP 7 Warszawa 6:3 (3:1)
Bramki: 4 x Maciek Jastrzębski, Jasiek Krupa, Krzysiek Jankowski
Skład: Bartek Żach – Kacper Jonak, Kamil Grzybek, Piotrek Sadecki – Konrad Karlicki, Krzysiek Jankowski, Maciek Wawrzyniak kpt., Maciek Jastrzębski – Jasiek Krupa, Dawid Skiba.

Bardzo dobra gra od pierwszych minut, koncertowe rozegranie rzutu wolnego przez dwóch Maćków zakończone piękną bramką pod poprzeczkę i po dwóch kwartach prowadzimy 3:1. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy pozwoliliśmy na doprowadzenie do remisu ale już po chwili znów prowadziliśmy i stwarzaliśmy kolejne sytuacje na połowie i pod bramką przeciwnika. Pochwały dla Jastrzębia strzelca wyborowego (prosimy o więcej podań) i naszych środkowych Maćka i Krzyśka bo roboty w środku było dziś bardzo dużo. Wielkie brawa dla wszystkich za dzisiejszy mecz!
PS. Dołóżmy w kolejnych grach więcej gry zespołowej i będziemy cieszyć się tak znowu.

PIAST Piastów – MILAN 3:3
Bramki: 2 x Dawid Chlebowski, Ryś Wardziak.
Skład Milanu: Kostek Kowalczyk, Dawid Chlebowski, Staś Krzysiak, Ryś Wardziak, Kuba Uchorczak, Łukasz Świtkowski, Tomasz Łapiński, Aleksander Eckhoff, Janek Szymański, Patryka Wasiluk.

Bramki: Mateusz Ryk
Na wyróżnienie zasługują: Adam Krasucki, Mateusz Ryk, Wojciech Czarnecki, Arkadiusz Grabowski, Michał Lichoń
Trener: Mariusz Berliński

img,gcsi,25C087D698B0D07F28ADA89F3E7CE1FBECBB94B9,mpid,7

img,gcsi,25C087D698B0D07F28ADA89F3E7CE1FBECBB94B9,mpid,8

img,gcsi,25C087D698B0D07F28ADA89F3E7CE1FBECBB94B9,mpid,9

Liga Okręgowa Juniorów Młodszych U-17 (1999 r.)
MILAN – WARSZAWSKA APN  5:2 (3:2)
Bramki: Patok-2, Sutkowski, Daniluk, Federczyk.
Skład: Wojtczak – Warowicki (75′ Korlak), Szubiński(60’Sutkowski), Lewandowski Adrian, Patok – Ogonowski (36’Sawa), Rafalski Kamil (80’Dziekański), Michalczyk, Federczyk (49’Matul), Rapacki – Daniluk.

Na zakończenie weekendu juniorzy Milanu przyjmowali lidera z Warszawy, drużynę APN.
Zadanie mieli ciężkie ponieważ, goście do tej pory nie stracili nawet punktu.
Mając w pamięci pierwszy mecz i sromotną porażkę w drugiej połowie pierwszego spotkania, chłopcy pilnowali od początku założeń przedmeczowych.
Od początku meczu nasza drużyna dyktowała warunki gry i już w 9 minucie po dośrodkowaniu Kamila Rafalskiego pięknym strzałem z główki popisał się Dawid Patok, bramkarz gości mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Chłopcy idąc za ciosem w 12 minucie podwyższają wynik na 2:0. Bramkę strzela z dystansu Adam Federczyk. Niestety zaraz po wznowieniu, chwilę nie uwagi naszego zespołu wykorzystuje najlepszy gracz APN-u i strzela bramkę na 2:1 lobując naszego golkipera.
Mimo straconej bramki ciągle gramy do przodu i w 24 minucie strzał Sebka Ogonowskiego broni bramkarz, ale przy dobitce Patryka Daniluka nie miał nic do powiedzenia. Jest 3:1 dla nas. Drugi ostatni błąd w pierwszej połowie przydarza się Mikołajowi Wojtczakowi, po strzale z dystansu, piłka przelatuje między rękawicami i mamy 3:2 do przerwy.
Po przerwie pierwsze 10 minut, to chaotyczna gra naszej drużyny. Przeciwnik zrobił trzy zmiany i widać było różnice w grze. Często gubimy dobre ustawienie w obronie i nie wiele brakowało a goście mogli nas dogonić. W 60 minucie wchodzi na plac Marek Sutkowski i już po minucie gry strzela jakże ważną bramkę na 4:2, asystuje mu po raz kolejny Kamil Rafalski.
w 65 minucie wynik ustala na 5:2 ten który zaczął strzelanie, czyli Dawid Patok, asystuje Marek Sutkowski.
Od tej pory goście jakby przestali wierzyć w możliwość dogonienia wyniku. Zaczyna się brutalniejsza gra i pyskówki w stronę sędziego. Brawo dla naszych chłopaków za zimną krew i powstrzymanie emocji, za taktykę boiskową i za ambicje walki od pierwszej do ostatniej minuty.
Zespół pokazał w dwóch ostatnich meczach, że może ograć każdą drużynę, jeśli tylko chce i gra według założeń.
Wygrywając z APN-em, zrobiliśmy niespodziankę i prezent drużynie Chlebni, teraz koledzy „zza miedzy” mają w swoich rękach (a dokładnie mówiąc w nogach) awans. Wszystko rozstrzygnie się w bezpośrednim ich spotkaniu.
Trener: Artur Arak

Zdjęcia: Ewa Siara