Gwardia Warszawa rządzi w Milanówku

Wiele emocji dostarczył rozegrany dziś halowy turniej piłki nożnej o puchar Prezesa KS Milan Milanówek dla drużyn klubowych rocznika 2005. Zawody wygrała drużyna Gwardii Warszawa, która w pasjonującym finale pokonała KS Konstancin. Obie drużyny faktycznie zasłużyły na najwyższe laury, gdyż w całych rozgrywkach pokazały najlepszy futbol: szybki, techniczny i pomysłowy. Niestety na tle wszystkich uczestników turnieju mizernie wypadły drużyny Milanu rocznik 2005, które to w meczach fazy grupowej zdołały strzelić jedynie dwa gole, w efekcie końcowym plasując się na dwóch ostatnich miejscach.

W grupie porannej prymat wiodła drużyna Championów Milanówek, zespół złożony z chłopców urodzonych w 2005 roku, na co dzień  grających w Milanie 2004. Drużyna ta zdobyła 10 punktów (3 zwycięstwa i remis) i wraz z grodziską Pogonią, która wywalczyła 7 pkt. (2 zwycięstwa, remis i porażka) weszła do rozgrywek półfinałowych. Niżej uplasowały się zespoły: LKS Chlebia z dorobkiem 6 pkt (2 zwycięstwa i 2 porażki), Offensywa Książenice (2 zwycięstwa i 2 porażki) i Milan I bez punktów (5 porażek).

W grupie popołudniowej spotkały się znacznie silniejsze zespoły, co znacznie wpłynęło na poziom i tempo rozgrywek. Z tej fazy rozgrywek do półfinałów awansowały drużyny KS Konstancina i Gwardii Warszawa, które tak jak półfinaliści z poprzedniej grupy zdobyły odpowiednio 10 pkt. (3 zwycięstwa i remis) i 7 pkt. (2 zwycięstwa, remis i porażka). Trzecie miejsce w tych rozgrywkach zajęła drużyna MKS Piaseczno zdobywając 4 pkt. (1 zwycięstwo, remis i 2 porażki), za nią były: UKS 321 Bemowo 3 pkt. (3 remisy, 1 porażka) i KS Milan II 2 pkt (2 remisy, 2 porażki).

W meczu o 9 miejsce, z bratobójczej walki zwycięsko wyszli gracze Milanu II, którzy wygrali 3:0 z kolegami z Milanu I.

Miejsce 7 przypadło piłkarzom z Bemowa, którzy w rzutach karnych pokonali Offensywę Książenice 4:3 (w regulaminowym czasie gry był wynik bezbramkowy).

Spotkanie o 5 miejsce między LKS Chlebnia i MKS Piaseczno zakończyło się bezbramkowym remisem. W decydującej serii rzutów karnych lepsi okazali się chłopcy z Piaseczna.

W walce o 3 miejsce Chempiony Milanówek pokonały „rywala za miedzy” czyli Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0.

W finale spotkały się drużyny KS Konstancin i Gwardii Warszawa. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1, dlatego też zwycięzcę turnieju musiały wyłonić serie rzutów karnych. Grę nerwów najlepiej znieśli zawodnicy Gwardii, pokonując rywali 5:4 i w efekcie zdobywając okazały Puchar Prezesa KS Milan.

Bezdyskusyjnie w ocenie organizatorów turnieju, szkoleniowców i kibiców zgromadzonych na hali, najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Bojdziński (Gwardia Warszawa).

Najlepszym bramkarzem Kuba Murawski (Gwardia Warszawa).

Królem strzelców został Adrian Kvamsdal (KS Konstancin).

W imieniu Klubu Sportowego Milan Milanówek serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za piękną sportową walkę, gratulujemy zwycięzcom, pokonanym życzymy sukcesów przy następnej okazji, a kibicom i opiekunom dzieci dziękujemy na stworzenie wspaniałej atmosfery na trybunach milanowskiej hali.

Mariusz Pilis

Zdjęcia z turnieju będą dostępne na stronie w poniedziałek lub wtorek.

 

Klasyfikacja Końcowa:

1. Gwardia Warszawa

2. KS Konstancin

3. Championy Milanówek

4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki

5. MKS Piaseczno

6. LKS Chlebnia

7. UKS 321 Bemowo

8. Offensywa Książenice

9. Milan II Milanówek

10. Milan I Milanówek

IMG_0258 IMG_0266 IMG_0269

IMG_0283 IMG_0300