Czy zaskoczyło ?…

Występujący w lidze okręgowej Milan w swoim pierwszym meczu pokonał u siebie zespół Korony Góry Kalwarii 3:1. Był to debiut trenerski Mirosława Rastawickiego, prowadzącego dotychczas drużynę rocznika 98. Mecz został rozegrany na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszą bramkę po ograniu obrońcy i minięciu bramkarza strzelił Adam Banaszczyk. Goście wyrównali z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą po ładnym strzale z „woleja” (ze swojej słabszej prawej nogi) prowadzenie dał nam kończący w maju siedemnaście lat Szymon Markiewicz (na zdjęciu). Trzecią bramkę zdobył ponownie Adam, który w całym spotkaniu wyróżniał się bardzo dobrą grą w ataku oraz zaangażowaniem w rozbijaniu akcji ofensywnych przeciwnika już na jego połowie. Zresztą cały zespół zasłużył na pochwałę za walkę, nieustępliwość i ogromną determinację. Zespół zmienił się diametralnie pod względem składu. Siedmiu dotychczas występujących zawodników nie grało na inaugurację (większość odeszła z drużyny). Zdobyliśmy osiemnasty ligowy punkt przesuwając się na środek tabeli, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Zdobyte punkty cieszą najbardziej, ale mnie cieszy również sposób w jaki ten „nowy” zespół zaczął walczyć a zawodnicy sobie wzajemnie odpowiedzialnie pomagać. Gdyby mecz został rozegrany na głównym „placu” to jestem pewien, że przez cały tydzień służby Milanu odpowiedzialne za stan murawy odwracałyby na całej szerokości i długości boiska wywróconą do góry nogami i przeoraną przez naszych chłopaków trawę.

Oby zaskoczyło !

Skład Milanu: Kaszowski – Szewczak, Gołębiewski, Kordium, Urban, Banaszczyk, Burzyński, Piatek (46′ Kozakowski), Markiewicz (46′ Gudelski), Wiesion (70′ Kośmider), Stańczuk (55 Twarowski).