Cenne zwycięstwo U-16. SuperPanowie „Ż” !

I Liga Okręgowa Juniorów Młodszych U-16 (1999 r.)

LKS Chlebnia – MILAN 1:4 (mecz w Milanówku)

Bramki: 2 Żarnowiec, 2 Żółtowski.

Skład Milanu: Plackowski – Warowicki, Szubiński (70′ Brzeziński), Urbanek (Cap.), Matul (75′ Polkowski) – Żarnowiec, Rafalski Kacper, Rafalski Kamil, Wójcik, Pietrzyk – Żółtowski (65′ Sawa).

Kibice, którzy przyszli we wtorkowy wieczór na zaległy mecz juniorów, nie mogli czuć się zawiedzeni.
Chłopcy wyszli na boisko bardzo zmobilizowani, ale jak mogło być inaczej skoro przeciwnikiem rywal zza miedzy – Chlebnia.
Od pierwszych minut atakujemy i próbujemy narzucić swój styl gry, co nam się po części udaje. Na prowadzenie wychodzimy w 20 minucie po strzale Filipa Żarnowca. Nie długo musieliśmy czekać na drugą bramkę, stoperzy rywali nie mogli się przyzwyczaić do panujących warunków atmosferycznych i naciskani przez naszego napastnika popełniają błąd. „Jeżyk” takich okazji nie marnuje i pięknym lobem pokonuje wychodzącego do interwencji bramkarza – mamy 25 minutę spotkania.
Trener dodatkowo mobilizuje swoich podopiecznych do naciskania na niepewnie grających w tym dniu obrońców Chlebni. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 35 minucie znów Jerzy Żółtowski przejmuje podanie przeciwnika i wychodzi sam na sam z golkiperem i zamienia strzał na trzecią bramkę.
Przerwa w spotkaniu pomaga chyba bardziej Chlebni, gdyż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania mecz się wyrównuje i widzimy więcej ataków przeciwnika. W 45 minucie rywal łapie kontakt – 3:1. Przez kolejne minuty dużo walki w środku pola, akcji podbramkowych zarówno z jednej jak i z drugiej strony, ale bez efektów w postaci zmiany rezultatu. W 65 minucie po składnej akcji prawym skrzydłem i wygranym pojedynku z obrońcą, Filip Żarnowiec strzela swoją drugą bramkę. Wynik pomimo kilku okazji z obu stron do końca spotkania nie ulega zmianie.
Maszyna ruszyła. Udowadniamy, że jeśli tylko jesteśmy maksymalnie zmobilizowani i nie osłabieni brakiem kilku podstawowych piłkarzy, żaden rywal nie jest nam straszny.
Dziękujemy za piękny mecz i patrzymy z optymizmem w przyszłość. 3 punkty do drugiego miejsca(Nadarzyn) i 5 do pierwszego(Olimpia). Pogoń za „pudłem” rozpoczęta !!!

Trener: Artur Arak