9 : 10, ALE WALCZYLIŚMY

W trzecim meczu rundy rewanżowej przegraliśmy u siebie z Perłą Złotokłos 1:4. Była to pierwsza na wiosnę strata punktów. Myślę, że wcześniej przewidywana. Mecz od samego początku toczył się pod dyktando gości. Dość szybko utracona pierwsza bramka ustawiła całe spotkanie, a jeszcze przed przerwą druga potwierdziła przewagę Perły. Po przerwie przeciwnicy dołożyli trzecią i … powinno być po emocjach!

Nadzieję na korzystny wynik dała akcja Adama Banaszczyka, który został sfaulowany przez bramkarza gości w sytuacji sam na sam przed polem karnym. Sędzia bez wahania pokazał czerwoną kartkę i Perła zaczęła grać w osłabieniu. Bramkarską koszulę założył na siebie gracz z pola, ponieważ przeciwnicy nie dysponowali w składzie drugim bramkarzem. Przez chwilę uwierzyliśmy, że może uda się choć zremisować. Dogodną sytuację do strzelenia bramki miał Paweł Wiesion, a cała nasza drużyna dostała skrzydeł i zaczęła skuteczniej atakować. Przepiękną bramkę na 1:3 strzelił z dystansu Rafał Kozakowski. Goście jak tylko mogli opóźniali grę. W wyniku dużego zaangażowania naszych chłopaków w końcówce spotkania niestety straciliśmy dwóch piłkarzy (Gołębiewski i Burzyński zostali upomniani drugimi żółtymi kartonikami). Na domiar złego straciliśmy również czwartą bramkę i było po meczu.

Z przekroju całego spotkania porażka jest jak najbardziej zasłużona. Jak tylko mogliśmy próbowaliśmy walczyć i przeciwstawiać się grze bardzo dobrze fizycznie i piłkarsko przygotowanej drużynie, która nie przypadkowo zajmuje czwarte miejsce w LO. Zdrowie jakie zostawiliśmy na placu i chęć do gry powinna owocować korzystnymi wynikami w grze z zespołami sąsiadującymi z nami w tabeli. Na pochwałę zasługuje bardzo dobra, pewna i rzetelna gra Piotrka Kaszowskiego, którego nie obciąża żadna stracona bramka. Z porażki nie powinniśmy robić tragedii i szybko o niej zapomnieć skupiając się już na kolejnych meczach. Następny mecz już w „Wielki Piątek” o 16.00 na Chlebni.

 

Milan – Perła 1:4 (Kozakowski 75 minuta)

Skład Milanu: Kaszowski – Podgórski, Kordium (70′ Szymański), Gołębiewski, Burzyński, Kozakowski, Gudelski (46′ Piątek), Wiesion (60′ Wacławiak), Banaszczyk, Sawicki (46′ Markiewicz), Stańczuk.

Trener: Rastawicki

IMGP6144

IMGP6136

IMGP6145

IMGP6147

IMGP6149

IMGP6159

IMGP6163