VII Międzynarodowy Turniej piłki nożnej o „Puchar Pamięci Małego Powstańca”

VII Międzynarodowy Turniej piłki nożnej o „Puchar Pamięci Małego Powstańca”

W dniach 31.07.2014-02.08.2014 r. na terenie W.O.S.i R. Polonia Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie odbył się VII Międzynarodowy Turniej Piłkarski o „Puchar Pamięci Małego Powstańca”. Tegoroczny Turniej przypadał na jubileusz 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, organizatorzy zaprosili młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2003/2004, łącznie około 200 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii. W tym gronie wystąpiła również drużyna KS MILAN Milanówek 2003.

W Turnieju brało udział ogółem 10 zespołów. Poza ekipą Milanu na boisku zobaczyliśmy Fortunę Dusseldorf – Niemcy, FC Lwów – Ukraina, Karpaty Lwów – Ukraina, 303 Polish Soccer Club Northampton – Anglia oraz polskie drużyny: Polonię Warszawa, MUKS Kosa Konstancin, PKS Radość i RKS Okęcie.  Mecze toczyły się w grupach systemem każdy z każdym, po rozegraniu spotkań grupowych drużyny z odpowiadających sobie miejsc w grupach zagrali mecze, które ustaliły kolejność w Turnieju.

 

Celem Turnieju było propagowanie wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami, poprzez wspólny udział w sportowej rywalizacji. Przez trzy dni młodzież uczestnicząca w imprezie, brała udział nie tylko w zajęciach sportowych, ale także w historyczno – edukacyjnych, mających za zadanie promocję Warszawy, poznanie najpiękniejszych miejsc w Stolicy i jej bohaterskiej przeszłości m. in. udając się na wycieczkę po Starówce, która zakończy się na Podwalu, przed pomnikiem Małego Powstańca. Tam młodzi sportowcy oddali hołd wszystkim dzieciom poległym w Warszawie w czasie II wojny światowej.

Dodatkową atrakcją był Piknik Powstańczy, który odbył się w środę 1 sierpnia w o godzinie 17.30 – żołnierska grochówka i gorąca kiełbasa z rożna dla wszystkich uczestników Turnieju i dzieci przebywających na wakacjach w Warszawie oraz dzieci z domów Dziecka. Organizatorzy zadbali o połączenie posiłku z wieloma atrakcjami sportowymi na tle muzyki powstańczej z udziałem Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.

Organizatorem imprezy była Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, której założycielem jest honorowy prezes KS Polonia Warszawa Jerzy Piekarzewski, współorganizatorami są Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Pani Prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.

Patronat medialny: TVP Warszawa, „Fakt”, „Życie Warszawy”, „Gazeta Wyborcza”, „Radio dla Ciebie”.

 

Zdjęcia z Turnieju w Galerii

 

Mariusz Pilis

KS Milan Milanówek

IMG_7031

Komentarze