Cenne zwycięstwo Młodzików Milanu

W dzisiejszym spotkaniu rozegranym w Milanówku, zwyciężyliśmy 1-0 z niepokonanym do tej pory zespołem KS Teresin. Był to chyba najlepszy mecz rozegranym przez naszych zawodników, ale od początku.

Początek spotkania należał jednak do pełniących w tym meczu rolę gospodarza zawodników z Teresina, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, próbując stworzyć sobie sytuację. My cofnięci, jakby lekko stremowani, skoncentrowani na tym aby nie stracić bramki. To założenie udaje nam się zrealizować i nie dopuszczamy zawodników z Teresina do dogodnych sytuacji. Rozkręcać zaczęliśmy się dopiero w drugiej części pierwszej połowy, mogliśmy wreszcie zobaczyć śmielsze ataki z naszej strony. Po jednym z takich ataków byliśmy bliscy objęcia prowadzenia, po strzale Bartka Amerlika piłka trafiła jednak tylko w poprzeczkę. Tam sam zawodnik miał jeszcze okazję przed samą przerwą jednak jego dobitka poszybowała wysoko nad bramką. Do przerwy zatem bezbramkowy remis.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z większą pewnością i mocniejszą wiarą w swoje umiejętności. Od początku tej części gry to my kontrolujemy spotkanie, efektem tego jest szybko zdobyta bramka, podanie Mateusza Czarneckiego wykorzystał Janek Łapiński i lobując bramkarza, wyprowadził nas na prowadzenie. Zdobyta bramka dodała skrzydeł zawodnikom Milanu i kolejne sytuację zaczęły się mnożyć, brakowało jednak skuteczności lub szczęście dopisywało zawodnikom KS-u. Blisko podwyższenia wyniku był Mateusz Czarnecki, jednak jego strzał obronił bramkarz, a dobitkę wybił obrońca z linii bramkowej. Niewiele zabrakło też debiutującemu Kubie Wyszyńskiemu, który wypuścił piłkę obok interweniującego za polem karnym bramkarza, jednak nie mógł kontynuować akcji ponieważ został sfaulowany przez zawodnika z Teresina. W końcowych fragmentach rzucamy wszystkie siły do ataku, aby zdobyć drugą bramkę, ryzykując nadziewanie się na kontry rywali. Jednak tym razem to nam dopisało szczęście gdy po dwóch akcjach piłkarzy z Teresina piłka trafiała raz w słupek, a raz w poprzeczkę. Do końca meczu nie udało się już strzelić więcej bramek i spotkanie zakończyło się Naszym jednobramkowym zwycięstwem.

Zawodnikom należą się ogromne brawa za determinację, wolę walki i ambicję, a także za rozegranie najlepszego spotkania w tym sezonie.Brawa również za kolejny mecz bez straty bramki!

Chciałbym także podziękować zgromadzonym rodzicom i rodzinom zawodników za tak liczne przybycie i doping wspierający chłopaków.

W rozwinięciu skład reprezentujący naszą drużynę w tym spotkaniu.

KS Teresin 0-1 (0-0) Milan Milanówek
0-1 Janek Łapiński (asysta Mateusz Czarnecki)