Milan 1998 drużyna z charakterem!

Milan 1998 drużyna z charakterem!

Po wyjazdowym zwycięstwie nad drużyną Żyrardowianki OSiR – dające Milanowi miano lidera grupy po pierwszej rundzie rozgrywek – wszyscy spodziewali się, że w rewanżu piłkarze z Żyrardowa przyjadą wziąć srogi rewanż.

I tak też było. Mecz ósmej kolejki II grupy I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych U-17 pomiędzy Milanem a Żyrardowianką był prawdziwą męską wojną o kolejne ligowe 3 punkty. No i z podtekstem ambicjonalnym: zgarnąć wszystko albo nic. Ostra, zdecydowana walka czasami na granicy dozwolonej przepisami, sprawiła, że sędzia pokazał zawodnikom 3 czerwone kartoniki (2 Żyrka, 1 Milan). Mimo tego praca arbitra i tak budziła zastrzeżenia, gdyż od początku pojedynku pozwolił zawodnikom przyjezdnym narzucić brutalny i ostry styl gry.

Jestem dumny z moich piłkarzy, którzy dzielnie stawili czoła rządnej za wszelką cenę rewanżu drużynie Żyrardowianki. Moi chłopcy wykazali się nie lada charakterem, bo grając w osłabieniu bez trzech podstawowych zawodników w składzie, nie wystraszyli się agresywnego rywala i udowodnili, że nie bez kozery zostali liderem ligi po pierwszej rundzie rozgrywek. Teraz pora lizać rany i szykować się do kolejnych ciężkich spotkań” – podsumował mecz trener Milanu Mirosław Rastawicki.

Drużynie Milanu Milanówek 1998 dziękujemy za tak wspaniała postawę i życzymy sukcesów w kolejnych spotkaniach ligowych.

 

I WLJ U-17 (1998r.)

KS Milan Milanówek – Żyrardowianka OSiR Żyrardów 0:0