IV liga nie musi być marzeniem, trzeba tylko na nią ciężko zapracować.

IV liga nie musi być marzeniem, trzeba tylko na nią ciężko zapracować.

Niespełna tydzień przed pierwszym gwizdkiem rozpoczynającym rozgrywki II grupy Warszawskiej Ligi Okręgowej, poprosiliśmy trenera drużyny Milanu Milanówek o kilka zdań na temat przygotowań do nowego sezonu. Mamy nadzieję, że garść informacji od Pana Marka KAFLIKA, jeszcze bardziej podgrzeje atmosferę przedligową i wyostrzy apatyty milanowskich kibiców…

 

Mariusz PILIS: Drużyna Milanu Milanówek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu Ligi Okręgowej. Jak na razie jednak wyniki z meczów sparingowych nie są optymistyczne. Jak Pan ocenia pracę zawodników w ramach przygotowań do rozgrywek, zaangażowanie w treningi i atmosferę w zespole?

Marek KAFLIK: Atmosfera jak zawsze w naszym klubie jest dobra, wyniki gier kontrolnych nie są najważniejsze, w takich meczach testowane są różne rozwiązania taktyczne.

 

Brak pełnej kadry na treningach (wakacje, wyjazdy) i na meczach kontrolnych to Pana największa bolączka. Czy poza tym, jest coś, co spędza Panu sen z oczy przed ligą?

Jesteśmy klubem amatorskim i trzeba się liczyć z tym, że nie będzie wszystkich w czasie okresu przygotowawczego. Na pierwszy mecz będziemy dysponowali najsilniejszym składem.

 

Jaką kadrą na chwile obecną dysponujemy w porównaniu do poprzedniego sezonu, czy w składzie zaszły jakieś zmiany, są nowi zawodnicy, czy ktoś odszedł?

Z zespołu odchodzi jeden zawodnik G.Goławski. Do kadry pierwszego zespołu dołączyło trzech zawodników z juniorów rocznika 98. Nie wykluczone, że w sierpniu dołączy do nas jeszcze kliku zawodników.

 

Jak w każdym zespole przydałyby się wzmocnienia. Na jakiej pozycji najbardziej potrzebowałby Pan tzw. „nowych sił”?

Wzmocnienia nie są niezbędnie ważniejsze od tego jest pełne zaangażowanie tych chłopaków, którzy są w naszej drużynie.

 

W zeszłym sezonie po dość „niemrawym” starcie Milanu, końcówka rozgrywek napawała kibiców optymizmem. Piąte miejsce w Lidze było jak najbardziej realne. Jakie założenia w tym roku są stawiane przed Trenerem i Drużyną?

Założenie na ten sezon to grać efektownie i skutecznie. Jeśli spełnimy te założenia to o wyniki nie musimy się martwić.

 

Co było największą Pana bolączką jeżeli chodzi o występy prowadzonej przez Pana drużyny w Lidze Okręgowej w zeszłym roku? Czy problemy te udało się zniwelować przed nadchodzącymi rozgrywkami?

Mieliśmy problemy z grą obronną. Cały czas pracujemy nad tym i myślę, że w tym sezonie będzie widoczna poprawa.

 

Która z drużyn II grupy warszawskiej Ligi Okręgowej w której występuje Milan, jest wg Pana faworytem rozgrywek?

Zdecydowanego faworyta nie ma, myślę że o awans powalczą Piaseczno, Perła, Błonianka może Chlebnia i Milan.

 

IV Liga w Milanówku to nadal marzenie? Czego potrzebujemy w Milanie, aby osiągnąć ten poziom?

Praca, praca i jeszcze raz praca wtedy ten cel będziemy mogli osiągnąć.

 

Często problemem ograniczającym awans do wyższej klasy rozgrywek są pieniądze, zazwyczaj ich brak. Wyższa liga wymaga większego poświęcenia sportowego i organizacyjnego. Czy poza „grubym portfelem” potrzeba jeszcze czegoś więcej?

Wiadomo, że gra w wyższej lidze wymaga większego nakładu finansowego. Lecz najważniejsze jest zaangażowanie wszystkich zawodników i działaczy. Wtedy gra w lidze wyższej będzie możliwa.

 

W niektórych meczach Pana Drużyny i trenera Krzysztofa Rybaka z bardzo pozytywnej strony pokazali się zawodnicy drużyn młodzieżowych. Co Pan sądzi o wprowadzaniu tych zawodników do składów seniorskich.

Jestem zdania, że trzeba stawiać na młodych zawodników. Jeśli tylko będzie taka możliwość młodzi zawodnicy otrzymają swoją szansę i to od nich będzie zależało czy ją wykorzystają.

 

W Milanie mamy dwie fantastycznie prowadzone drużyny juniorskie U-16 i U17 prowadzone przez trenerów Mirosława Rastawickiego i Artura Araka. Może chłopcy z tych drużyn będą stanowić o sile Milanu za 2-3 lata. Czy nie warto się zastanowić wspólnie, jak wykorzystać osiągane przez te drużyny wyniki w rozgrywkach juniorskich, aby zbudować silny zespół seniorski. Jak Pan by to widział, jak powinien wyglądać właściwy rozwój sportowy takich młodych ludzi?

Decyzję w tej sprawie pozostawmy trenerom pracującym z tymi chłopakami oraz zarządowi klubu.

 

Jak by Pan zachęcił osoby, które szukają swojego miejsca w piłkarskim świecie, do tego, aby przystąpiły do naszej Drużyny? W/g Pana gra w Milanie, to…?

Najlepszy obiekt treningowy na zachodnim Mazowszu, dobra atmosfera i walka o najwyższe lokaty!

 

No i oczywiście Kibiców do licznego odwiedzania stadionu i dopingowania Milanowi. Warto wybrać się na stadion na Turczynku, bo..?

Będziemy grać efektownie i efektywnie, w naszych meczach nigdy nie zabraknie emocji.

Dziękuję za rozmowę.

 

IMG_7495